Munandid sügelevad ja higistavad 14.10.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on probleem, et munandid tugevalt sügelevad ja higistavad. Munandid on tumepunast värvi põletikulised. Eriti hull on asi suvel kuumaga. Kuna mul on samal ajal ka jalaseen ja käteseen, siis võis haigus pesemisega levida munanditele.Munandite higistamine on nii tugev, et püksid on niisked. Ilmselt ma ei suudagi sügelust välja ravida enne, kui saan vähendada higistamist. Suvel ei saa ujuma minna, sest peale märjaks saamist hakkavad munandid hullusti sügelema.Kas oskate soovitada munandite higistamise vastu rohtu, olen palju asju apteegist proovinud, kuid pole leidnud, näiteks talgid ei sobi, sest nahk on liiga õrn ning hakkab maha kooruma, samuti ei sobi piirituse baasil deodorandid, sest on valus ning võtab naha maha. NB! Enne sügelemist ei olnu ka higistamist, seega sügelemine tekitab higistamise ja see soodustab sügelemist.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Spetsiaalset munandite higistamise vastast vahendit pole mina oma praktikas kohanud ja kahtlen, kas midagi sarnast on välja töötatud. Olukorda saab leevendada, kui kanda avaramaid riideid ja pesu peaks olema kindlasti puuvillane ja hele. Sügelemise ja higistamise korral võiks abi olla ka veidi jahedamast dušsist. Peale ujumist ei maksa märgasid ujumispükse jalga jätta, see võib küll nahaärritust provotseerida.
Seenevastaseid ravimeid olete kasutanud piisavalt, seega - kui Teil ka oli munandite seenhaigusega probleeme, siis peaks seen ohtra raviga olema likvideeritud ja suguelust hoidumiseks pole põhjust.Kardan, et olete isegi liiga palju ravimeid kasutanud ja niimoodi õrna nahaga piirkonda hoopis kahjustanud.
Piirituse baasil deodorandid on aga selles piirkonnas lausa vastunäidustatud. Võib proovida Zincospray'd või Zinco skin'i, mida saab apteegi käsimüügist ja mis on mõeldud väikelaste õrnale nahale. Need preparaadid rahustavad nahka ja peaks sügelemist leevendama.
Soovitan käia ka perearsti juures üldises tervise kontrollis, sest vahel võib olla suurenenud higistamine seotud mõne teise haigusega, nt. kilpnäärme ületalitlusega.
Lugupidamisega,
Kristi Abram