Punane laik jalal 08.09.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Avastasin sääre tagaküljel punase laigu. Lisatud fotol nähtav laigu keskmine tumedam osa on umbes 2 cm läbimõõduga. Katsudes laik valus ei ole. Millal ta tekkis, ei tea. Olen hädas ka küünte seenhaigusega, kas nende vahel võib seos olla? Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kahjuks ei ole pilt jalal olevast laigust mingil põhjusel kirjaga kaasa tulnud ja seetõttu ma ei näe, missugune see välja näeb. Nagu mulle tundub, siis sügelust ja valulikkust Teil oluliselt ei ole. Tegemist võib olla ekseemikoldega, aga võib olla tegemist ka seenhaiguse koldega, mis on küüntelt edasi levinud.

Seenhaigus säärel peaks 2-nädalase klotrimazoolraviga (kreem apteegis käsimüügis saadava) ära kaduma. Kui ei kao, on vaja minna arstile näitama. Küünte haigus oleks samuti mõistlik välja ravida, selleks on samuti tarvis arstile pöörduda, sest ravi eeldab vereanalüüside kontrollimist ja retseptiravimite kasutamist.

Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Punane laik käe siseküljel

Käe siseküljele tekkis punane ümar laik. Midagi ei erita ja on pealt kare. Mujal kehal neid pole. Millega võiks olla tegu ja kas on veel mingit ravimit, mis võiks aidata?

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Põhjuseks, mis hüdrokortisoon ei ole aidanud, võib olla see, et tegemist võib olla ka mingi uudismoodustisega.
Kui laik ei sügele ega valuta, siis soovitan parem üldse mitte midagi panna, ...

Loe edasi

Punane laik kubeme piirkonnas

Tere,selline mure,et kuskil 5 kuud tagasi tekkis punane laik kubemepiirkonda,läbimõõt oli umbes 3 cm ja nüüdseks on juba suurenenud kenasti.Vahes on see laik heledam,teine kord on see laik tume puane,eriti ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Pilt on natuke udune, mis ei võimalda väga täpselt diagnoosida, aga tundub olevat tegemist kubeme piirkonna seenhaigusega.
Küsige apteegist klotrimazoolkreemi ja määrige 2 korda päevas ...

Loe edasi

Herpes jalal

Mul on jala peal herpes (väike laik). Kui see eelmine kord esines, kadus iseenesest ära, ilma ravimata. Kas seekord oleks vaja seda ravida? Korduma jääb ta ju nagunii kui viirus veres on.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Miks te arvate, et see laik Teie jalal on herpeetiline?

Loe edasi

Imelik laik

tere, mul on jalal juba 2 nädalt üks selline 1cm suurune punane laik, mis seest nagu kestendab. Mujal neid pole ja suuremaks pole see ka läinud, mis see olla võiks? Ette tänades L.

Vastas dr Sirje Liiv

Ühest laigust võivad alguse saada mitmesugused nahahaigused. Peaksite minema nahaarsti vastuvõtule, eriti kui nüüdseks on laike ilmunud veelgi.

Loe edasi

Jalal punane laik, ... vol.2.

Tere, dr. Airi Po'der!
Esitasin hiljaaegu kysimuse vasaku jala sa'a'rel oleva punase laigu ja ko'va tykikese kohta.
Mo'ned p'evad tagasi ka'isin kirurgi juures ja sain lahenduse - vana verevalum, ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Olete esimene patsient kliinik.ee-s , kes on vaevunud mulle teada andma, kuidas tema probleem lahenenud on. Suurim tänu!
Mul on väga hea meel, et olete oma haigusest paranenud!

Loe edasi

Jalal punane laik, va'ikese ko'va tu'kiga.

Tere! Olen 25a. naine. Muret teeb mulle vasaku jala sa'a'rel olev punanelaik diameetriga u. 3 - 4 cm., mille keskel va'ike ko'va tu'kk sees on. Kompimisel on see valus aga muidu see ei ha'iri. Millest ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Ilma haiguskollet nägemata pole võimalik praktiliselt mitte ühtegi nahahaigust diagnoosida. Diagnoosi hüpoteesid ei aita aga niikuinii, sest ainult hüpoteesi alusel ei julge küll vist mitte ükski arst ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi