Mis haigusega tegu 12.08.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Selle aasta aprillis tekkisid vesivillid varvaste alla (jooksutossud), pärast mida läksid varbad justkui mädanema. Normaalne nahk kadus ära, peale hakkas tekkima koorik, selle all mäda moodi asi. Aeg-ajalt koorik kuivas ning tuli ära ja siis tuli taas uus asemele (vasakult 2. ja 3. varvas), hetkel näitavad need taandumise märke. Samuti on deformeerunud mõlema varba küüned.

Ei tea, kas sama või teine probleem on paremalt 1. ja 2. varbaga. Kui alguses tundus, et suurima varba küüs on sisse kasvanud ja sealt on kergelt mädanema läinud, siis nüüd, kus teine varvas hakkas sama moodi küüne nurga ümber "kasvama", võib arvata, et nii lood ei ole. Jälle mingi haiguslik nähe. Mõlemad varbad on ka üsna tundlikud mäda koha pealt.

Kuna mul pole iial sellist probleemi olnud, siis ehk oskate öelda, mis on haiguse ladinakeelne nimetus ja kas arsti poole pöördumine on vajalik või saab abi mingist ravimist? Arsti järjekordadega on nagu on, kiirelt sinna ei jõua.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi järgi on tõenäoliselt tegemist ekseemi või seenhaigusega. Probleemiks on see, et Teil asetsevad varbad väga lähestikku ja varvaste vahele tekib soe ja niiske keskkond, mis soodustab mikroobide vohamist. Sellise nahaprobleemiga tuleks kindlasti pöörduda arsti poole, enne kui asi veel hullemaks läheb. Deformeeritud küüned on aga suure tõenäosusega seenhaigusest haaratud.
Sissekasvanud küünte üheks põhjuseks võib olla see, et varbaküüned on lõigatud kumera kaarega, aga tegelikult tuleb varbaküüsi lõigata sirgelt.
Praegu kodus olukorra leevendamiseks võiks teha jalgadele vanni meresoolaga ning varbavahed hoolsalt kuivatada (aga mitte hõõruda). Ööseks tuleks jätta varvaste vahele marlirullikesed, et varbavahed saaksid õhku.
Käsimüügiravimitest võib proovida klotrimazoolkreemi hommikuti ja õhtuti. Aga kinnitan veel kord, et Teil oleks mõistlik siiski arsti vastuvõtule aeg kinni panna, sest küünte raviks on vaja retseptiravimeid.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Väikesed valged mädased punnid jalgadel.

Tere.
Sooviks teada millega võiks tegu olla. Millest need tekivad. Ja mis ravimiseks kasutada. Tekkisid siin ükspäev reitele, on ka säärel ja põlvel üksikud. Ühe pildi peal on punnid ära pigistatud ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Kahjuks pole Teie kirjaga kaasa tulnud mitte ühtegi fotot, mistõttu ma ei saa vastata, mis haigusega on tegu.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi