Lamatisest tekkinud haavad 09.06.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas halvatul, kellel on tekkinud lamatised -haavand ja ei saa minna nüüd suve aeg välja päikese kätte, et haavale lasta paista päikesel on kasulik või kahjulik kasutada UV lampi ? Kui jah, siis kas anda minimaalne doos (5 min) laiatarbe UV lambiga

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Vabandan, et vastamisega on mõned päevad aega möödunud! Ma ei ole 100% kindel, et UV lamp haavandi paranemist oluliselt kiirendaks, aga kuna sellel on kergelt bakteritsiidne toime, siis teatav positiivne efekt võiks sellel siiki olla (halvemaks see olukorda tõenäoliselt ei muuda, juhul kui liiga suuri doose ei kasuta).
Lugupidamisega,
Kristi Abram