Punased lööve rinnal 02.05.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.Minul selline mure,et rinnale tekkis lööve kolm päeva tagasi.Pisikesed punased täpid,õrnalt vahetevahel ka sügelevad.Olin terve päeva aias tööl rinnaesine oli katmata,sai päikest.Lööbed ei ole esmakordsed-eelmisel aastal umbes samal ajal kui hakkasid aiatööd,tekkis rinnale poolkuu kujulised lööbed,möned olid ka ringi kujulised.Üks poolkuu kujuline lööve oli ka põsepeal.Need lööbed sügelesid,ja püsisid väga kaua.Talveks kadusid.Küsiksin siis kas on mingit määrimis ravimit,mida saaks käsimüügist osta?Kui tõsise asjaga on tegemist?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Võimalik, et Teil võib tegemist olla mitmekujulise valguslööbega, mis tekib mõnedel inimestel UV-kiirguse mõjul päikesele avatud kehaosadel. Kui lööve on korduvalt tekkinud päikese käes olles, siis tuleks pikaajalisest päikese käes viibimisest hoiduda või nahka kaitsta riiete ja kaitsekreemidega.
Käsimüügist saadavatest preparaatidest võib proovida allergiatablette, mis aitavad sügelemist leevendada.
Pealemääritavatest preparaatidest julgen soovitada mõnda tsinki sisaldavat spreid.
Kuid vahel on siiski kokkuvõttes odavam arsti juurde pöörduda ja saada kohe tõhus ravi, kui apteegist järgemööda erinevaid vahendeid katsetades.
Lugupidamisega,
Kristi Abram