Pruun laik vasaku kulmu peal? 18.03.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere !
Olen päris mures oma pruuni laiguga otsa ees vasaku kulmu peal. Alguse sai see 8 aastat tagasi väikesest täpist mis hakkas järjest suuremaks kasvama. 4 aastat tagasi käisin arstil siis oli dignoos,et midagi ohtlikku ei ole.
Laik aga läheb ajaga aina suuremaks ja umbes 6 kuud tagasi hakkas ümbrus punetama ja äärtest kipub sügelema.Laik on nahast tunduvalt kõrgem ja sellist koledat pruuni värvi,ebakorrapärane. Suurus on umbes 2cm pikuti ja 1,5cm laiuti -näeb päris kole välja.

Oleksin väga tänulik kui Teie mulle nõu annaksite ja kuhu ma peaks oma murega pöörduma?
Ette tänades.
patsient
Ilusat päeva.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Koledat pruuni värvi ebakorrapärane naast naha peal, mille kohta nahaarst on andnud hinnangu, et "midagi ohtlikku pole", võib teoreetiliselt olla seborroiline keratoos, mis ei kuulu ohtlike moodustiste hulka. Kuna aga ma pole seda moodustist oma silmaga näinud, ei saa ma ka 100% kindlusega diagnoosi kinnitada. Kui moodustist muret teeb, tuleb teisese arvamuse saamiseks ikkagi arsti juurde pöörduda, soovitatavalt sama eriala mõne teise arsti juurde, kes siis eelmise kolleegi diagnoosi kinnitaks või ümber lükkaks.

Lugupidamisega,
Kristi Abram