põletikuline nahalööve 11.03.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tütarlapsel (12 a) reiel nahalööve. Lisatud pildid nahapinnast, millel on pea nädal olnud peopeasa suurusel alal sügelevad punnid, valulikud ja punetavad. Naha pinda katsudes tunduvad selle all kõvad moodustised. Esimese lööbe lähedal on tekkinud mõned uued punnid või villikesed.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Grupeeritud valulikud ja sügelevad punnid ning villikesed on üpris iseloomulikud herpeseinfektisoonile. Herpesevastast tablettravi tuleks alustada 72 tunni jooksul alates lööbimisest. Kuna lööve on olnud juba >1 nädala, siis tablette pole enam mõtet võtma hakata ja ravi on suunatud paranemise kiirendamiseks ja mädapõletiku vältimiseks.
Hästi mõjuvad tsinki sisaldavad spray'd, mida saab apteegist - need kuivatavad ville, rahustavad põletikku ja soodustavad paranemist. Valu korral on lubatud valuvaigisti. Võiks siiski pöörduda ka perearsti juurde näitama.
Lugupidamisega,
Kristi Abram