Veri käe peal 19.02.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus järgmine, et märkasin käe peal väikest veretriipu, oli näha et see on verine, ehmatasin ära, et kust see veri tulla sai sest omast arust kuhugi terava asja vastu ei läinud. Küsimus selline, et kas see võib olla külmast tekkinud haavand käe peale, mis kergelt veritses või millest selline asi võis tekkida? Käed paistavad terved olevat. Olen selliste asjade suhtes kahjuks hästi tundlik.

Ette tänades,
patsient

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Te ei ole väga detailselt kirjeldanud, kas veretriip asub käsivarrel, labakäel või sõrmedel ning kui suur triip on, seetõttu mul on tekkepõhjuse kohta natuke raskem arvamust avaldada.
Lõhed võivad külmast tekkida küll, kui Te käsi külma eest ei kaitse ja nahk muutub hapramaks. Pigem aga arvan, et olete siiski kätt enesele märkamatult kriimustanud. Hiljemalt 2 nädala pärast peaks pindmised marrastused paranema.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

naha haigused

käe laba peal on sügelevad kärnamoodi punnid

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Kahjuks olete andnud oma haiguse kohta ülivähe informatsiooni ja selle põhjal ei ole võimalik ütelda, mis haigusega on tegemist ja mida peaks antud juhul kasutama.
Sügelemise vastu võite ...

Loe edasi

tervist, mis see võiks olla

tervist

lapsel on sellised asjad käe peal, esialu oli ainult ühel käel, praegu juba mõlemal on. lapsel pole kaebusi...see on ainult käe peal. oli probleem veel molluskidega aga need olid ainult ...

Vastas dr Karin Hussar

Tere,
soovitan Teil ikkagi nahaarsti poole pöörduda, kuna need napid andmed haiguse anamneesist ja kliinilisest pildist on diagnoosi panekuks ebapiisavad. Tegu võiks olla lapseeale iseloomuliku viirustest ...

Loe edasi

Soolatüügaste lõikamine

Kas võib ise puhta noaga või kääridega ära lõigata soolatüügast? Mul on mõned käe peal. Ühe juba lõikasin paar päeva tagasi. Väike auk jäi järgi ja kärn tuli peale. Verd tuli vähe.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Ei soovitaks. Kuigi keelata ju ei saa!

Loe edasi

Rasunäärmeummistused

Tere.
1,7aastasel tüdrukul on huulte (ka suu ümber), pepu ja pissu peal mingid punnid. Need oleks nagu mingid rasunäärme ummistused. Pikapeale nad kaovad (nagu vistrikud "saavad valmis" ja kuivavad ...

Vastas dr Sirje Liiv

Kui olete oma lapsega ujumas käinud, on võimalik, et laps on saanud nn. nakkusliku molluski haiguse. Et seda täpsustada, tuleks teil minna laste dermatoloogile, kes, juhul, kui ongi eelpoolnimetetud probleem, ...

Loe edasi

Microsporum canis-mida teha??

aga kuidas sellest siis lahti on võimalik saada- mul igatahes on käe peal 2 sellist ümmargust äärtest ketendavat ja sügelevat laiku ja kas see on nakkav ka teistele!

Vastas dr Heli Raudsepp

Teil tuleks registreeruda nahaarsti vastuvõtule, et esiteks üldse teada saada, kas see on seenhaigus ning retseptid saada.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi