Suuremad ja väiksemad punased laigud kehal 20.01.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Umbes nädal aega tagasi tekkisid kõhule ja seljale üksikud punased laigud. Nüüdseks on neid juurde tulnud palju. Peale kõhu ja selja on nii suuremaid kui väiksemaid laike tekkinud ka kaelale, üksikult ka kätele ja jalgadele. Ravinud ei ole. Olen kasutanud ainult antibakteriaalseid kehahooldustooteid. Laigud tekkisid pärast magamist uues kohas, kus on probleeme sipelgatega ja arvatavasti seepärast ka sipelgamürgiga. Magasin uues kohas paar ööd. Muid muutusi ei oska esile tuua.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kui laigud on põhjustatud sipelgatest või sipelgamürgist, siis peaks peale kontakti kadumist hakkama probleem taandarenema. Siin võib olla tegemist ka mõne muu nahahaigusega. Kirjelduse põhjal on väga keeruline diagnoosida, millega on tegu, sest enamik nahahaigusi kulgeb kehal ja või jäsemetel olevate punaste laikudena. Antibakteriaalsed tooted ei pruugi momendil efekti omada, sest ilmselt ei ole tegemist mädapõletikulise protsessiga. Proovida võiks pigem tsingi baasil toodetud preparaate, nt. ZincoSkin või Babe veepasta, need võivad olla vahel ootamatult efektiivsed. Kokkuvõtteks soovitan siiski minna arstile näitama. Kui järjekord dermatoloogile on pikavõitu, julgen kinnitada, et sagedasemad nahahaigused tunneb ära ka perearst.
Lugupidamisega,
Kristi Abram