mükoplasmoos,genitaalherpes,kandidoos 11.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kuidas mõjutavad need haigused üksteist? Kas mükoplasmoosil ja kandidoosil on sarnased sümptomid?Kas arst võib ravi määrata lihtsalt peale vaatamise järgi? Kas herpese aktiveerumisel võib tekkida järjekordne tupeseene puhang? Eile kirjutas arst mulle Pevaryli,täna hommikul Sumamedi,mõlemat haigust analüüsimata.Lihtsalt pealevaatamisest.Miks ei tehta analüüse,kas tavaline günekoloog tohib olla nii enesekindel diagnoosimisel?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui urogenitaalset kandidoosi ja genitaalherpest on tüüpilise kliinilise leiu puhul võimalik diagnoosida ka arstliku läbivaatuse käigus, ilma vastavaid uuringuid tegemata, siis urogenitaalse mükoplasmoosi diagnoos saab põhineda ainult vastavatel laboratoorsetel uuringutel. Võib-olla, et Teie günekoloogilise läbivaatuse käigus arst siiski tegi vastavad uuringud, aga Te ei pannud seda lihtsalt tähele. Oma kirjas Te väidate, et arst kirjutas Teile Sumamedi välja hiljem kui seenhaiguse raviks mõeldud Pevaryli. Usun, et selle põhjuseks oli vahepeal arstile saabunud urogenitaalse mükoplasmoosi olemasolu kinnitava analüüsi tulemus.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Trihhomoonas

2003 märtsis diagnoositi mul trihoomoonas, sain raviks Metronidazoli, mida võtsin 4 tabletti korraga mitu korda kuid tugev pakitsus suguelundites ei andnud järele, juunis pöördusin Naha ja suguhaiguste ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Potentsi langus Teie abikaasal võib olla tingitud kroonilisest põletikust urogenitaaltraktis, mis suure tõenäosusega on levinud ka prostatasse.
Tüsistumata trihhimomoos ja Tiberali tarvitamine ...

Loe edasi

kandidoos

Tere!
Kas on võimalik, et tupeseen kulgeb ilma kohupiimja vooluseta?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Jah, on küll võimalik.

Loe edasi

mükoplasmoos

1. kas mükoplasmoosi peetakse suguhaiguseks?
2. kas mükoplasmoos võib tekkida ka siis kui on ainult üks kindel partner eeldades et ka temal pole teisi partnereid?
3. kas mükoplasmoos levib ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

1. ei kuulu klassikaliste suguhaiguste hulka (v.a. kui tekitajaks on Mycoplasma genitalium)
2.võib
3.võib levida

Loe edasi

Kandidoos?

Kas kandidoosi ravimiseks mõeldud tupeküünlad Vagisan on retsetiravim? Ette tänades vastuse eest.

Vastas dr Heli Raudsepp

Retseptiravim soodusmääraga 50%.

Loe edasi

kandidoos ja genitaalherpes

tere.
küsimus on: kas nimetatud haigustest võib nakatuda ka väikelaps (kontakt magamisel, puudutamine käega mis kratsib sügelevat kohta jne)? millised võivad olla sel juhul sümptomid?
olen ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Tõenäliselt seos Teie haiguste ja Teie lapsel esinevate kaebuste vahel puudub, aga lõpliku vastuse sellele küsimusele saavad anda ikkagi ainultvatsavd analüüsid. Lastel esieneb küll küüneplaadi kahjustumine ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi