Punn käel 05.09.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Maikuus tekkis käevarrele vistrikutaoline punn. Pigistasin selle tühjaks, kuid see täitus veel mitu päeva. Siis muutus see suuremaks ning meenutas natuke soolatüügast, kust pealt tuli nahatükke ja tekkis keskele verine täpp. Sain nahaarstile aja juunisse, kuid selle ajaga kadus see ära. Paar päeva tagasi tekkis samasse kohta uuesti, see aga väiksem. Pealt tuli nahatükk ning keskele tekkis verine/punane täpp. Mis see võiks olla? Raseerin käsi, võib see tekkida sellest? Olen väga mures, aga arstile saaks alles novembris.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi alusel diagnoosi püstitada on alati natuke ebatäpne, aga arvestades kogu eelnevalt, siis tõenäoliselt on tegemist karvanääpsu põletikuga. Raseeritud piirkonnas võivad hakata karvad vahel sisse kasvama ja ärritada ümbritsevaid kudesi, mille tulemusena tekib põletik.
Kui raseerimine ei sobi, aga soovite siledaid käsivarsi, siis võib selle asemel proovida karvaeemalduskreemi.
Lugupidamisega,
Kristi Abram