Lööve käel 29.05.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kergelt kestendab. Harva nõrgalt sügeleb. Lööbe ala on veidi laienenud. Intensiivsus lainetena. Paar korda on justkui ära klaarunud.
Kas apteeki, perearsti või nahaarsti jutule?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Olete oma probleemi kirjeldamisel natuke lakooniline, kuid kaldun arvama, et tegemist võib olla kontaktdermatiidi või ekseemiga. Kergematel juhtudel piisab probleemi leevendamiseks kätekreemist. Väga oluline on käenahka mitte ärritada - vältida kokkupuudet vee, puhastusvahendite ja kemikaalidega. Kui kontakti vältida ei õnnestu, tuleks kanda kaitsekindaid. Kui personaalsed kaitsevahendid (kindad) ja regulaarne kreemitamine ei anna piisavat tulemust, tuleks kindlasti arsti jutule pöörduda (soovitavalt nahaarsti, sobib ka perearsti juurde minna).
Lugupidamisega,
Kristi Abram