3kuusel poisil punetav nahk põskede juures 19.05.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Oleme sel teemal pöördunud ka perearsti poole, kuid arst on öelnud, et see paari kuu jooksul läheb ära, et see hormoonidest. Kuid beebipoiss saab kohe järgmisel nädalal juba 4kuuseks ja see nahaprobleem siiamaani. On ainult põskede külje peal punakas, paremal poolel on rohkem kui vasakul poolel ja peal koorik. Eks tal see sügeleb ka kindlasti. Arst soovitas kreemitada ja olen seda ka teinud, peale kreemitamist vasakul poolel põsel olen niisutanud 16 % Decubal kreemiga, peale kreemitamist see koht hakkab higistama ja läheb rohkem punaseks. Et äkki kreem ei sobi. Nüüd paar kuud tagasi tekkis tal jalgadel väike lööve ja siiamaani muidu ülejäänud keha on puhas ja seda on ka meie perearst näinud. Laps sai 3 kuud rinnapiima, nüüd ainult kunsttoidu peal ja saab NANi ja loomulikult saab ainult piima, mitte midagi muud. Vannitame ülepäeva, nüüd vahel isegi iga päev. See põskede naha probleem oli meil sünnist saadik. Et äkki see hoopis allergia? Et juba panime allergiaarsti juurde aja kinni. Kas oskate aidata, mis see võiks olla ja kuhu me peaksime pöörduma? Suured tänud vastamast.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kirja teel on raske hinnata, kui intensiivne punetus on ja kas esineb ka põskede karedust või ketendust. Natuke jäi ka ebaselgeks, kas „..peal koorik“ tähendab, et koorik on põskedel lööbe peal või peanahal?
Kui lööve esineb põskedel ja jalgadel, siis võib ühe variandina kahtlustada atoopilist dermatiiti, mis annab sügelevat lööve nii põsepuna piirkonda kui ka jäsemetele. Siiski peaks dermatoloog või allergoloog lapse üle vaatama ja oma hinnangu andma, sest kirja teel haiguse diagnoosimine pole korrektne.
Kui Decubal kreem lapsele ei sobinud, julgen soovitada Babe imikute sarja tooteid või Essex kreemi. Vannitamisel peaks kindlasti kasutama spetsiaalset tundlikule nahale mõeldud vanniõli (küsida apteekrilt).
Positiivne on see, et olete allergoloogile juba aja kinni pannud. Arst vaatab lapse üle, ütleb arvamuse, kas on põhjust muretseda ja vajadusel kirjutab ravimid (kui neid peaks vaja minema).
Lugupidamisega,
Kristi Abram