Otsmikul, silmadel punetav ja ketendav nahk 18.05.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Otsaesisel on kaks suuremat punakat laiku. Nahk on seal samuti väga kuiv, ketendav, kiskuv. Pealt vaadates oleks tegu nagu põletushaavadega. Aeg-ajalt taandub ja siis jälle ägeneb. Vahel lööb sarnane asi ka silmalaugudele. Silmalaule tekivad väikesed punakad paistes laigud, mis sügelevad ja on valulikud. Ka silmalau alumine äär on paistes. Seda just hommikuti.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Nagu ma aru saan, pole lööve poole aasta jooksul taandunud. Tavaline ärritusdermatiit peaks selle aja jooksul peale ärritavate tegurite lakkamist taanduma iseenesest, liiatigi siis allergiaravimeid tarvitades. Kas ravimid määras perearst või nahaarst? Kui haiguskolded meenutavad põletushaavasid, siis tuleks löövet kindlasti näidata nahaarstile ja vajadusel võtta ka proovitükk diagnoosi täpsustamiseks. Kuna momendil pole diagnoos selge, siis soovitan täpsustumiseni kasutada õues viibides päikesekaitsekreemi.
Lugupidamisega,
Kristi Abram