Halb lõhn. 07.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on selline küsimus, et millest tekib jalgadele väga halb lõhn. Jah, saan aru, et see on jalgade higistamisest jne. Ma pesen oma jalgu seebiga 2 korda päevas, ma kannan iga päev puhtaid sukki-sokke. Tööl kontoris on mul lahtised vahetusjalatsid. Ma ei tunne, et jalad higistaks. Olen kasutanud igasuguseid talke-jaladeodorante jne jne. Aga jalad ikka haisevad. Uued kingad ostan, siis on need normaalselt maksimaalselt paar nädalat, siis tuleb hais sisse. Mida ma ometi pean tegema? Kas see saab olla mingi haigus, mis on ravitav või peangi sellega leppima??

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Enamasti saab abi spetsiaalsete pihustusvahendite kasutamisel. Alustuseks proovige Cutasepti, mida saab apteegist ilma retseptita.