Kaenlaalused kohutavalt punased ja valusad 09.04.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Nagu pildilt näha, siis kaenlaalused on kohutvalt punased ja ärritunud ning sügelevad ja nahk ketendab. Probleem tekkis kuu tagasi, kuid siis oli lihtsalt punane ja sügeles, kuid läks nagu paremaks aja peale ja justkui kadus. Nüüd mõne päeva või isegi nädala eest tuli tagasi ja palju hullemini. Nahk on väga kuiv, ketendab, valus ja punane. Mõlemad kaenlaalused, kuid parem rohkem. Lisaks on seal tekkinud sellised väikesed punnikesed/täpid mis oleks justkui vett täis. Ja sügeleb. Tundub nagu levib edasi järjest. Sain aja küll arsti juurde, kuid alles laupäevaks. Endal tekkis kahtlus psoriaasi suhtes või ekseemi. Kas saab äkki mingit leevendust mõnest kreemist enne arstile minekut? Tõesti on valus ja piinlik. Vahepeal eritab ka nagu justkui mingit kollakat eritist, kui vatiga üle tõmmata, siis on näha. Tõesti suur mure on.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Vabandan, et ei olnud varem võimalik vastata! Pilti vaadates jääb minul pigem kahtlus ekseemile. Protsess tundub olevat küllaltki äge - ei saa välistada, et Teil võib tegemist olla ka ülitundlikkusega mõne aine, nt.deodorandi suhtes. Väga ägedal juhul soovitan nahka rahustada mähisega (sobib nt. kummelitee mähis, mis jahutatud toatemperatuurini) ja nt.mõne paikse tsingipreparaadiga, mis on mõeldud imikutele/väikelastele mähkmepiirkonna haudumuse korral. Rohkemat käsimüügiravimitega ei saa korraldada. Loodetavasti pääsete peatselt arsti juurde ja Teil on võimalik leevendust saada tõhusamate ravimitega, kui need mida omal käel on võimalik osta.
Lugupidamisega,
Kristi Abram