Nahk vasaku silma alt tihkem 18.02.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas on normaalne, et talvel hakkas järsku vasaku silma all nahk tihkem ja raskemini krimpsutatav (naeratamisel kokku surutav) tunduma? Tugevalt naeratades nii, et ka silmad hõlmatud on, esineb nagu kerge vastujõud, mida varem ei olnud. Selline kerge suruv tunne on pidevalt n-ö silmakoti piirkonnas.
Kas see on normaalne vananemise protsess ja tekib tegelikult kõigil või peaks igaks juhuks arsti juurde minema? Kortsud ju arenevad tasapisi kõigil, aga räägitakse vist, et neid ei peaks üldse tundma inimene ise.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
21.a.vanuselt ei peaks veel vananemise ilmingud kuigi tuntavad olema. Kui Teil selline muutus esineb, soovitan silmapiirkonda silmaarstile näidata, et teha kindlaks, kas pole probleeme pisaranäärme või pisarakanaliga.
Lugupidamisega,
Kristi Abram