Nahk vasaku silma alt tihkem 18.02.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas on normaalne, et talvel hakkas järsku vasaku silma all nahk tihkem ja raskemini krimpsutatav (naeratamisel kokku surutav) tunduma? Tugevalt naeratades nii, et ka silmad hõlmatud on, esineb nagu kerge vastujõud, mida varem ei olnud. Selline kerge suruv tunne on pidevalt n-ö silmakoti piirkonnas.
Kas see on normaalne vananemise protsess ja tekib tegelikult kõigil või peaks igaks juhuks arsti juurde minema? Kortsud ju arenevad tasapisi kõigil, aga räägitakse vist, et neid ei peaks üldse tundma inimene ise.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
21.a.vanuselt ei peaks veel vananemise ilmingud kuigi tuntavad olema. Kui Teil selline muutus esineb, soovitan silmapiirkonda silmaarstile näidata, et teha kindlaks, kas pole probleeme pisaranäärme või pisarakanaliga.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Sissekasvanud karvad

Mul on probleem sissekasvanud karvadega nii säärtel kui reitel. Mul on väga tugev karvakasv. Karvad kasvavad peale eemaldamist põhimõtteliselt juba mõne tunniga tagasi (olenevalt meetodist) ja järgmisel ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Kui teil ei kasva karvu meestele omastest piirkondades (nägu, rind, kõht), siis põhimõtteliselt ei tohiks Teil olla tegemist hormonaalse häirega, vaid lihtsalt ühega karvakasvu normivariantidest.
Loe edasi

küünte ja juuste muutused

Tere!

Mul on enamus küüni pealt krobelised, valged ja alt tühjad. Aegajalt valutavad ja küünte ümber olev nahk punetab. Kas tegemist on haigusega või on mul organismis mingi aine puudus?

Vastas dr Heli Raudsepp

Soovitan vastuvõtule tulla, et välja lülitada seenhaigus.

Loe edasi

sõrme otsast tuleb nahk maha

Tere!
Mul on selline probleem, et ühe käe nimetissõrme otsast koorub pidevalt naha pealmine kiht maha. Alumine kiht on kuivem ja muutub krobeliseks (sarnane, kui käed kaua aega vees. See probleem ...

Vastas dr Sirje Liiv

Vajate dermatoloogi konsultatsiooni,sest diferentsiaaldiagnostiliselt tuleb arvesse vähemalt 3-4 diagnoosi ja ravimi jaoks vajate retsepti.
S.Liiv

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi