Must täpp käel 02.02.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Käel on juba pikemat aega olnud must täpp. Lisasin ka pildi. On aimu millega võib tegu olla?
Täpselt ei mäleta, aga on olnud mitmed aastad. Alguses oli pisike täpp, aga ajapikku on suuremaks läinud.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Foto järgi sarnaneb moodustis kõige enam hemangioomiga (veresoontest tekkinud nahamoodustis). Kõne alla võib tulla ka sinineevus (sünnimärk, milles pigment asetseb tavalisest sügavamal ja tundub seetõttu sinakas-mustana). Täpsemat hinnangut ei ole foto põhjal võimalik anda. Täpseks diagnoosimiseks tuleks lasta moodustist nahaarstil dermatoskoobiga uurida või teise võimalusena lasta kirurgil eemaldada, et saaks anda vastuse histoloogilise uuringu põhjal.
Lugupidamisega,
Kristi Abram