Punetus nahal 28.01.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Palaviku tekkides tekib nahale küünarnuki ja põlve piirkonda punetav valulik punetus koos kestendusega. See on kestnud juba neli aastat. Oleme pöördunud perearsti ja allergoloogi poole. Neilt lahendust antud probleemile ei ole saanud. Antud piirkond muutub väga tundlikukuks ja valulikuks. Kasutanud oleme erinevaid külmageele ja salve olukorra leevendamiseks. Punetus kaob alles paari nädala jooksul päraśt haiguse möödumist.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Tegemist ei ole allergilise haigusega, vaid reaktiivse protsessiga nahal, mis tekib vastusena palavikuga kulgevale haigusele või muule põhjusele, mida me momendil ei pruugi teada. Ägedas perioodis tuleb anda põletikulisele jäsemele rahu ning valu ja põletiku leevendamiseks võib võtta valuvaigistit. Perearsti juures oleks soovitav määrata vereproovist põletikunäitajad ja streptokokkide vastased antikehad. Täpsema diagnoosi ja vallandavate põhjuste väljaselgitamiseks tuleks pöörduda dermatoloogi või reumatoloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
Kristi Abram