Punnid 24.01.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

2 päeva tagasi tekkisid punnid , mis ka sügelevad. Tekib järjest juurde. Keha, kael, nägu ja jalad on kaetud nendaga. Millega võib tegu olla?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Võimalik, et tegemist on nõgestõve ehk urtikaariaga. Selle põhjusteks on kõige sagedamini ravimid või toit. Mõelge hoolega, kas olete viimastel päevadel midagi erilist tarbinud. Apteegist küsige allergiatablette. Kui sügelevad punnid üle ei lähe, tuleb pöörduda arsti juurde, sest tegemist võib olla ka mõne muu sügeleva nahahaigusega.
Lugupidamisega,
Kristi Abram