LÖÖVE KAENLAALL 05.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minul selline mure, et eelmise aasta aprillis tuli kaenlaalla mingi punane laik, mis sügeleb. Nüüd on varsti juba aasta sellest möödas, aga kadunud pole ta kuhugi. Tegelikult tuleb ja läheb. Nüüdseks on ta juba laiemaks läinud nagu punnidena, mis on lihtsalt punased ja muud midagi. Arsti juures olen käinud juba kolm korda, kuid abi ei midagi. Kirjutati mingeid salve (4 erinevat ) kuid neist oli abi ainult korraks, siis tuli jälle tagasi. Arvati, et karvanääpsu põletik, aga ei tea. Viimasel korral käisin vist juulis ja siis kirjutati salv (kahjuks ma nime ei mäleta, kuid karp oli valge punaste triipudega ja mingi väike lõvi pea moodi kuju oli ka.) Arst ütles, et kahenädala pärast on kadunud, aga ei olnud. Rohkem pole ma arsti juures käinud. Nii on küll raske aru saada, aga äkki oskate mulle vastata, mis see võiks olla või millest. Jään teie vastust ootama ja loodan, et oskate midagi sellest arvata.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Arvesse tuleb

1.kontakt ärritus nahapõletik, mis võib olla vallandatud deodorandis sisalduvatest ainetest

2.bakteriaalne haigus erütrasm

3.seenhaigus

See, mis teil konkreetselt on, tuleb kinnitada või eitada uuringutega.

Vajate nahaarsti konsultatsiooni.