Imelik moodustis 04.01.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Paar aastat tagasi (või isegi rohkem) avastasin oma reie siseküljelt pisikese nahavärvi liistaka. Kogu selle aja oli moodustis suhteliselt väike ja ei muutunud. Mõned kuud tagasi hakkas see aga järsku kasvama, muutudes roosaks ja käsnjaks. Lõpuks oli see juba suhteliselt suur ja ma kavatsesin sellega lähiajal ka nahaarstile pöörduda. Detsembri lõpus avastasin ühel hommikul, et see asjandus on muutunud peaaegu mustaks ja veritses kergelt nö oma jala juurest, oli ka suhteliselt valulik. Kuna olid pühad, siis koheselt arsti juurde minna ei saanud. Järgmisel hommikul kukkus see moodustis aga ise ära ja nahk on nüüd täiesti sile ja ainul vaevu on märgata kohta, kus punn oli. Kas oskate öelda, mis see võis olla ja kas peaksin siiski nahaarstile ka pöörduma?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Nahavärvi liistakad nagu te kirjeldate, mis ripuvad peene jala otsas, on tavaliselt pehmed fibroomid, mis on ohutud. Kui fibroomi vigastada või kui verevarustus selles muul viisil katkeb, siis võib pehme fibroom kärbuda ja ise ära kukkuda, nii nagu Teil juhtus. Kuna tegemist oli healoomulise nahamoodustisega, mis nüüdseks jäljetult kadunud, pole õigupoolest rohkem midagi tarvis ette võtta.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Kahe kuusel beebil on seljal imelik moodustis või sünnimärk!

Tere, olen 2 kuuse beebi ema. Sündides oli beebil selja peal sünnimärk, ämmaemand ja lastearst sellele suurt tähelepanu ei pööranud, ütlesid et tuleb lihtsalt jälgida. Ma ise olen mures. Kuna ei ela Eestis ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!

Kui mulle pildi järgi õigesti tundub, siis on tegemist pigem hemangioomiga (veresoontest tekkinud healoomuline nahamoodustis), kui sünnimärgiga.
Sedalaadi hemangioomid esialgu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi