Näonahal lööve 02.01.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul tekkis nüüd pühade ajal näo peale imelik lööve, mis on paari päevaga läinud hullemaks. Lööve on ainult näol. Näonahk justkui kuivab ja kisub. Kas see võib olla mu pereliikmetele nakkav?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Tõenäoliselt võib tegemist olla kontaktdermatiidiga (nahapõletik, mis tekib mõne välise teguri ebasoodsast toimest nahale). Kontaktdermatiit ei ole nakkav haigus ja reeglina paraneb ise, kui kahjustava teguri toime lakkab. Kuivuse ja kiskumise leevendamiseks võib kasutada niisutavat kreemi. Kui kaebused üle ei lähe, siis tuleb pöörduda arsti poole, kes vaataks nahaprobleemi üle ja väljastaks vajadusel retseptiravimi.
Lugupidamisega,
Kristi Abram