Lööve/laigud reie siseküljel 03.12.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul tekkis 2 nädalat tagasi reie siseküljele lööve/laik. Avastasin selle nii, et hommikul ärgates see piirkond sügeles ja peale sügamist tekkis u pöidla otsa suurune seest tühi vill,mõtlesin, et võib-olla sügasin liiga kõvasti aga paari tunni möödudes avastasin, et vill oli ise taandunud aga laik ikka alles.
Välimuselt oli see äärtest kõrgenenud ja seest nagu madalam. Valkja värvusega. Alguses punetust polnud nüüd alles paar päeva tagasi tekkis õrn punetus,kuna vahepeal see sügeleb(seega sügamisest). Peal ville pole seega ise ei oskaks kahtlustada herpest. Ja see ala ei ole valulik ka. Nüüd paar päeva tagasi tekkisid kõrvale veel taolised laigud, aga kõvasti väikemad. Ja tänaseks on tekkinud mõlemile jalale hästi väikesed nahavärvi punnid,mis sügelevad.
Perekonnas ei ole kellelegi see edasi nakkunud, seega ei tundu nakkuslik.

Kas oskate ütleda, millega võib tegu olla?

Pildil on siis see kõige suurem laik ja paar väiksemat.

Ette tänades,

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pilti vaadates kahtlustaksin esimese asjana ikkagi mingit nakkuslikku protsessi. Kõne alla tuleks ka ekseem. Täpset diagnoosi on pildi järgi raske öelda: esiteks on pilt natuke udune ja teiseks tuleks koldest võtta täpsustavaid analüüse. Arvan, et kõige mõistlikum on antud juhul kiiresti arsti juurde aeg reserveerida.
Lugupidamisega,
Kristi Abram