Nina on punane 13.11.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Varem kuritarvitasin alkoholi, aga nüüd ei ole 10 aastat tilkagi joonud. Nina on lillakspunane nagu joodikul. Kas on võimalik nina värvus taastada?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Nina lillakaspunane värvus on tingitud nahaveresoonte laienemisest. Mõningal määral on võimalik veresooni laseriga „kõrvetada“. Selleks soovitan Teil pöörduda nahaarsti juurde ja konsulteerida, kas Teie puhul on võimalik laserravi teha ja kus oleks Teil seda kõige parem läbi viia.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

punetavad laigud nahal.

Mul on selline mure, et ärritudes tekib mul kaela ja rinna piirkonnale punased laigud, nagu oleks lööve, kestab mõnda aega ja siis taandub. Vahest tuleb igale poole, kuid mõnikord on nii, et on piirkonniti. ...

Vastas dr Sirje Liiv

Kahjuks ei selgu kirjast, kui vana te olete. Kui olete päris noor, on kindel, et selline kergelt tekkiv veresoonte reaktsioon ajapikku üle läheb. Kui olete vanem inimene, on mõtet probleemi arutada nahaarstiga. ...

Loe edasi

kuperoosa nahk ninal--kas kreemid aitavad?

Tere!
Mul selline mure, et mu emal on nina, eriti talviti, punane (seda vist nimetatakse kuperoosa nahaks). Nüüd paar viimast talve on minuga sama lugu olnud ja see ei meeldi mulle mitte üldse!

Vastas dr Heli Raudsepp

Kõigepealt tahaksin Teid näha, et veenduda, milles õieti probleem on. Nn.punetusvastased kreemid võivad Teie olukorda pisut leevendada, kuid mitte parandada.

Loe edasi

psoriaas

Tere!

Abikaasal on psoriaas ning kolme viimase päeva jooksul on just nägu(otsa esine ja nina piirkond) läinud hästi punaseks ja laiguliseks nagu oleks päikese kõrvetus ja ka kõrvatagused ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Näol esineb psoriaasi suhteliselt harva, seetõttu oleks oluline Teie abikaasat näha, et välistada teised haigused, mis võivad Teie poolt kirjeldatud piirkondades avalduda.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi