Vigastatud küüs 08.11.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Probleem puudutab minu 10-aastast lapselast. Kui ta beebi oli, vigastas ema kääridega küünt lõigates lapse suurt varvast. Varvas läks mädanema ja lõpuks tuli küüs maha. Sellest ajast saadik on tal kogu aeg kasvanud uus väga kole küüs, nagu krobeline katus oleks küünel peal. Kuna poiss käib ujumas, siis tuleb kogu see kole küüs aeg-ahalt maha. Perearst ja ka üks nahaarst kinnitasid, et nii jääb see eluksajaks. On see tõsi? Kas kohe mitte midagi ei saa teha? Naisterahvas ehk saaks lasta mingi geelküüne teha, aga poiss....

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Teie lapselapse küüneprobleemi puhul on võimalikud kaks peamist varianti:
1)Küünt võib-olla tabanud seennakkus; tavaliselt on 10-aastasel lapsel küüne seennakkus väga haruldane, kuid arvestades asjaolu, et sellele eelnes vigastus, siis ei saa antud võimalust täielikult välistada. Et seda kindlaks teha, tuleks võtta nahaarsti juures vastavad proovid küünest. Seennakkus on ravitav.
2)Teine võimalik variant on see, et trauma ja põletik kahjustasid küüne kasvutsooni püsivalt. Sellisel juhul tuleb leppida variandiga, et antud küüs teistest erineb.
Siiski, kui rääkida geelküüntest - kuigi geelküüsi kasutavad peamiselt naised, ei ole neid keegi keelanud meestel kasutada. Kui probleem on lapse jaoks häiriv, võib siiski geelküüne paigaldamisele mõelda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Hiv!

Tere mul on küsimus,kui kaua on hiv-positiivse veri nakatumisvõimeline,n.kui ta n on kuskile ära kuivanud ja mu limaskest ,mis on vigastatud puutub sellega kokku,kui suur on nakatumistõenäosus?Nahk pealt ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Vähemalt neli nädalat.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi