Küüneplaat lahti 10.10.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on pidevast valest spordijalatsi kandmisest mõlema suure varba küüned osaliselt lahti tulnud. Nüüd olen jalanõud välja vahetanud, sportides kannan lisaks varbakaitsmeid. Tean, et küüs kasvab väga kaua tagasi.
Mulle soovitati lahtiste küünte nö maha lihvimist ning varbaküüne katmist paksema geeliga. Kas see on mõistlik protseduur, mis aitab ilusate küünte tagasi saamist?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Varbaküünte tagasikasvamine võtab tõesti kaua aega ja traumeeritud küüs kasvab normaalsest küünest veelgi aeglasemalt. Mingeid nippe, kuidas küüne kasvu kiirendada välja pakkuda ei ole – võib küsida apteegist küüne kasvu soodustavaid vitamiine, kuid mõju küünte kasvukiirusele võib jääda siiski tagasihoidlikuks. Parim, mida Te oma küüntele teha saate, on anda rahu ja mitte traumeerida. Lahtiste küünte mahalihvimine, et need kuhugi ei takerduks ja katmine kaitsva geeliga, tundub olevat mõistlik alternatiiv.
Lugupidamisega,
Kristi Abram