Käevarred sügelevad 25.09.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

sügelvad käevarred küünarliigesest ülespoole. Sügeleus esineb aeg-ajalt, periooditi ja tavaliselt tekib õhtul. Sügelus on nii tugev, et kraabin naha katki. Aeg-ajalt oleks justkui ka väikesed punased täpid, aga mitte alati. Nahal ei ole päeval muud näha kui sügamise tagajärjel tekkinud korbad katkikratsitud nahal ja pärast nende paranemist heledamad laigud. Sügelus sai alguse umbes 2-3 aastat tagasi mingi putuka hammustuse tagajärjel tekkinud sügelusest, aga see võis ka kokkusattumus olla. Käisin nahaarstil, aga paraku kui järjekord minuni jõudis, ei olnud nahal mitte mingisugust reaktsiooni ja mind saadeti ära kui asjatut tülitajat. Olen proovinud määrida teepuuõliga, allergiavastaste ja seenhaigustevastaste kreemidega, samuti võtnud suukaudseid allergiavastased ravimeid. Ise olen väga rahulik natuur, närvid välistaks.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Nagu ma kirjast aru saan, esineb Teil periooditi piinav sügelemine, mis piirdub käsivartega, samal ajal kui peale punaste täppide ja kratsimisjälgede pole suurt midagi näha. Selliste kaebuste põhjal kahtlustaksin eelkõige nõgestõbe, mis on tekkinud mingi ärritava teguriga kokkupuutest. Võib-olla on abi sellest, kui mõtlete hoolega läbi, missuguste tegevuste juures või millega kokkupuutel sügelemine intesiivistub. Selleks võib olla kokkupuude mõne taimega või ka näiteks mõni konkreetne tegevus, mida teete peamiselt sügiseti.
Sügeluse vastu võib proovida rahustavaid kätevanne meresoolaga.
Lugupidamisega,
Kristi Abram