Lillakad laigud nahal 18.08.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

88. aastasel 4 insulti üle elanud mehel tekkisid pool aastat tagasi küünarvarrele lillakad laigud. Lisaks sellele ta komistas ja küünarvarre piirkond sai veelgi rohkem kannatada. Naha purunemisel tuli palju verd ning haava hakkasime ravima Fenistiliga. Tänaseks on haav paranenud, kuid lillasid laike on küünarnukile hoopis juurde tekkinud. Mõned laigud on tekkinud ka teisele käele. Lillakad laigud näevad välja nagu nahaalused verevalumid, need ei sügele ega valuta, aga neid tekib juurde - kas te oskate öelda, millega tegu? Palun andke nõu, kuidas ravida.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kõige tõenäolisemalt ongi tegemist nahaaluste verevalumitega. 88-aastaselt on veresoonte seinad muutunud hapraks ja väikseimgi trauma võib põhjustada verevalumi. Kuna patsient on põdenud neljal korral insulti, siis tõenäoliselt on talle määratud tarvitamiseks ka verd vedeldavaid ravimeid, mis soodustavad verevalumite teket veelgi. Neid ravimeid ära jätta ei muidugi ei tohi. Võib proovida kapillaaride membraane stabiliseerivaid geele (nt. Venoruton, Troxevasin vms.), kuid 100%-list efekti ei saa garanteerida. Sellisel juhul tuleb lihtsalt hoiduda traumadest ja leppida laikude paratamatu olemasoluga.
Lugupidamisega, Kristi Abam