Juuksekadu 01.08.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul olid veel mõned aastad tagasi väga tihedad ja tugevad juuksed. Ligikaudu kahe aasta eest märkasin, et juuksed on meelekohtadest hõredamaks muutunud. Praeguseks on hõrenemine väga silmatorkav oimu- ning nähtav pealaepiirkonnas. Osa juukseid neis paigus meenutab velluskarvu, aga leidub ka üksikuid lühikesi tumedaid ja väga jämedaid karvu (mis aga siiski enneaegselt välja langevad).
Kuidas seletada minu juustega toimuvat, kui: 1) androgeene on veres pigem vähe (sh vaba test.), 2) suguvõsas kiilanemist ei esine (vaid meestel, kes üle 60-ne, on vähene juuste hõrenemine)?
Kas mõnest ravimist võiks mingitki abi olla?
Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Juusteväljalanguse korral on keeruline efektiivset ravi määrata, kui pole teada selle põhjus. Põhjuseid võib olla nii väliseid kui sisemisi: nt. juuste sõrmede vahel keerutamine või juuste sättimine liiga tugevalt soengusse; juuste väljalangus seotud olla mõnede ravimite tarvitamisega (nt. kasvajavastased ravimid) või kontratseptiivide kasutamise lõpetamisega; mõned haigused nt.kilpnäärme funktsiooni häired, aneemia jms. võivad põhjustada juuste hõrenemist. Vahel jääb põhjus aga arstilegi ebaselgeks. Võite apteegist küsida spetsiaalseid šampoone juuste väljalanguse vastu (nt. Viviscal, Anaphase jne), aga tulemusi ei maksa väga kiirelt oodata. Lugupidamisega, Kristi Abram