Perioraalne dermatiit 31.05.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Juba kolmandat korda umbes aasta jooksul on mul tekkinud perioraalne dermatiit. Olen saanud antibiootikumide ravi 2 korda, mis on väga hästi aidanud. Nüüd olen aga rase ja antibiootikume võtta ei saa. Haigusepiirkond läheb üha suuremaks, lõual ja ka ninaümbruses on üsna tugevasti. Mõtlesin ära oodata (sünnitus sept algul) aja, kuni saan antibiootikumi ravi teha, aga kuna koguaeg tundub et läheb hullemaks, siis ei tahaks sellisena terve suve ringi ka käia. Omal algatusel hakkasin peale määrima A-Derma Dermalibour antibakteriaalset kreemi, see ehk pisut aidanud, vähemasti ketendust ära võtnud.
Aga küsimus siis selline, kas on mõtet pöörduda arsti vastuvõtule, kas on mingi ravi, mis raseduse ajal lubatud ning mis ka toimiks?
Ette tänades, K.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Perioraalse dermatiidi puhul on tõesti suukaudne antibiootikum kõige tõhusam ja nahka kõige vähem ärritav raviviis. Kahjuks raseda patsiendi puhul ei ole neid antibiootikume lubatud kasutada, mis oluliselt kitsendab ravivõimalusi. Lokaalsete vahendite seas siiski mõned vahendid on, mis sobiksid ka rasedale. Kui lööve häirib, on arsti poole pöördumine õigustatud.
Parimat soovides,
Kristi Abram