nabarõngas 30.01.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mind huvitaks, millised ohud kaasnevad nabarõnga panemisega. Kas kindlasti peab olema kuld- või hõberõngas või sobib ka niklist rõngas (ühest poest öeldi, et viimane pidavatki kõige parem olema!?). Ning ehk oskate ka öelda, kus saab üldse nabarõngast lasta panna ja mis see maksta võiks.Ette tänades,

Karmen

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Lugupeetud Karmen !Nabarõnga panemisega tegelevad mõned kosmeetikasalongid (näiteks Lennuki tn salong Tallinnas), kust saate ka kõige paremat informatsiooni. Võin ainult lisada, et kõrvarõngastena on eelistatud kullast rõngaid, sest need ei tekita allergilist löövet. Muudest metallidest annab allergilist löövet kõige rohkem nikkel. Ka hõbe sisaldab niklit.

S.Liiv

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

nabarõngas

tere

kas nabarõngas ja rasegus teineteist ei hakka segama? Kas rasestumisel peab nabarõnga ära võtma või võib see jääda?

ettetänades
t

Vastas dr Sirje Liiv

Arvan vaid, et nabarõnga auk võib suuremaks venida. Teoreetiliselt võib see piirkond siis kergemini infitseeruda. Küsige seda ka oma günekoloogilt.

Loe edasi

Nabarõngas

Tere,

Kas nabarõnga panemine 12- 14- aastastele on tervisele kuidagi kahjulik? Pean silmas arsti juures tehtud ning õigesti, arsti ettekirjutuste järgi, hooldatud nabaauku.

Ette ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei ole kahjulik.

Loe edasi

Nabarõnga ohtlikkus õrnale nabale

Kas ta võib ka halbu asju kaasa tuua? Olen kuulnud, et naba kiskumisest võib song kergesti tekkida. On see müüt või vastab tõele?
Olen 20 aastane näitsik ja tahaksin omale nabarõngast. Naba on mul ...

Vastas dr Sirje Liiv

Nabasonga tekke võimalust ei pea ma reaalseks. Naba piirkonnas olev nahahaigus aga võib küll ägeneda. Kui panete nabarõnga, võib see teie puhul osutuda pidevaks nakkuse ja ärrituse allikaks. Sellest tulenevalt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi