Suurenenud sünnimärk 03.05.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Palun hinnangut selle sünnimärgi osas. Ta on mul olnud aastaid selline veidi tumedama pigmendiga ja ca 4-5mm laiune ebakorrapärane, aga viimasel ajal on veidi suurenenud ja osaliselt tumedamaks tõmmanud. Asub puusal. Kas sellisega peaks tulema kuhugi vastuvõtule või on mingi aimdus, millega on tegu? Läbimõõt täna 7mm.

Suured tänud vastuse eest juba ette!

E.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildilt ei paista antud pigmentlaik väga tigedamoeline, kuid hele värvus võib olla mõnikord eksitav. Kindlasti on igasugune muutus sünnimärgis (sh. suurenemine ja värvuse muutus) alarmeeriva tähendusega. Seetõttu soovitan siiski dermatoloogi vastuvõtule pöörduda ja lasta sünnimärk dermatoskoobiga (spetsiaalne optiline instrument) üle vaadata, et välistada igasugused kahtlased muutused.
Lugupidamisega,
Kristi Abram