Must täpike suus 24.04.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Avastasin endal täna hommikul suust musta täpi. Üritasin sellest ka pilti teha. Asub ta siis paremate tagumiste purihammaste juures põse siseküljel. Katsudes ei ole ta valulik, ega tuntav (ei mingit punnitaolist moodustist, sõlmekest vms.). Millega võib tegemist olla? Melanoomiga? Kas ma peaksin kuhugi edasi pöörduma? Mure on suur, olen heledanahaline, aastas korra käin oma sünnimärke näitamas.

Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

V: Tere! Täpike asub suu limaskestal, kuhu päike ei paista ja seega hele nahk riskitegurina ei oma momendil tähtsust. Kõige tõenäolisemalt võib olla tegu väikese verevalumiga, mis tekib näiteks siis, kui põse limaskesta kogemata hammustada. Verevalum peaks paari päeva jooksul hakkama imenduma (kaduma). Kui täpike kadumistendentsi ei ilmuta, siis on mõistlik pöörduda perearstile ja võtta saatekiri LOR-arstile. Lugupidamisega, Kristi Abram