Punetavad tükid säärtel, haavand 27.03.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mind hammustasid eelmise aasta kevadel (mai lõpp) mingid putukad jalasäärtele viide kohta. Parema jalasääre siseküljel on praeguseni suur, tugevalt punetav, kõva, aeg-ajalt valutav ja kuumav tükk.
Vasaku jalasääre välisküljel on kolm väiksemat kõva kohta, aga need ei ole põletikulised ega häiri mind. Keset jalasäärt on haavand (nähtavasti kraapisin selle öösel katki), ümbert punetav, kõva ja ei parane.
Olen käinud perearstil, nahaarstil, kirurgidel ja ravi on läinud väga kalliks, aga kasu pole olnud. Ravimid, mida mulle on määratud: Wižnevski salv, Baneocin salv, briljantroheline+tsinksalv+Fucicort salv, valgusravi Zepter 8 korda, Normlgel, Hypergel, Prontosan geel+lahus,boorhappe 3% lahus (nahaarst), Sulfargin salv, Ciprinol tbl pulber(viimased kaks kirurgi poolt määratud).
Viimaks otsustas kirurg, et see pole tema rida ja soovitas lasta neil kohtadel puhata. Panna augule peale Grassolindi tükike ja katta see plaastriga. Kui valutab, võtta valuvaigistit ja mitte mõelda selle probleemi peale.
Viimastel päevadel valutab see punane koht rohkem, ei saa magada
ja haavandist eritub kogu aeg kollakas-verist eritist.
Olen 67-aastane naine ja väga mures nende jalgade pärast. Kelle poole peaks pöörduma? Mõtlesin Tartusse sõita, kelle juurde?

Ette tänades

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Vabandan, et olete pidanud vastust kaua ootama, aga küsimus jõudis minuni alles täna. Teie säärele on putukahammustuse tõttu tekkinud krooniline troofiline haavand, mis sageli teeb nõutuks nii patsiendi kui arsti. Ma ei tea, kas Teil esineb lisaks haavandile ka kaasuvaid haigusi, mis paranemist takistavad, kuid kindlasti halvendab olukorda säärel olev turse ja haavandi põhjas olev kollakas katt. Siiski arvan, et asja saab parandada, kui õnnestub turset vähendada ja katukihist haavandi põhjas vabaneda. Tartusse tulles võib pöörduda Nahahaiguste kliinikusse vastuvõtule (eelnevalt tuleb muidugi ette registreerida), kõik arstid nahakliinikus on haavandite ravimisega kursis. Siiski pean märkima, et antud juhul on tegemist kroonilise probleemiga, mis isegi tõhusa ravi korral taandub aeglaselt.
Lugupidamisega, Kristi Abram