Neevus lapsel? 27.02.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Uurisin oma 5 aastase lapse nahka ja silma jäi selline neevus lapse seljal nagu pildil. Neevuse läbimõõt on 3mm. Nimetatud neevus on lapsel sünnist saadik, aga varam pole teda mõõtnud ja ei tea, kas see on aja jooksul suurenenud. Kuidas see neevus teile tundub? Kas peaks koheselt minema kontrolli?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Pildi kvaliteet on veidi udune ja seetõttu mul on natuke raske pilti kommenteerida, kuid näen, et neevus on kujult sümmeetriline ja pigment tundub olevat ühtlaselt jaotunud. Kaasasündinud sünnimärkide puhul on normaalne, kui need kasvavad proportsionaalselt lapsega. Jälgimise mõttes on piisav, kui vaatate ise neevuse üle 1 kord kuus ja dermatoloog võiks vaadata sünnimärgi dermatoskoobiga üle 1 kord aastas. Kui märkate mingeid silmatorkavaid muutusi lühikese aja jooksul (nt. 1-2 kuuga), siis soovitan pöörduda arsti juurde kiiremini.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Papillomatoosne neevus

Käisin tegemas dermtesti ja vastuseks sain ,et sünnimärk ei ole pahaloomuline ja tegemist on papillomatoose neevusega.
Küsimus ongi,et mis see täpsemalt on ning kas oleks parem see eemaldada või ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Neevus on teisisõnu sünnimärk ja papillomatoosne tähendab niisugust nahamoodustist, mis on nahast kõrgem. Papillomatoosne neevus tähendab kokku healoomulist nahast kõrgemat sünnimärki. Reeglina ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi