Sünnimärk või käsnataoline asi 24.02.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Kuidas eristada sünnimärki ja näsataolist moodustist? Mul on intiimpiirkonnas nahast kõrgem moodustis, kuid päris täpselt ei teagi, kas see on sünnimärk või hoopis midagi muud. See moodustis on nahaga sama värvi, kuid otsast tumedam pruun. Kui on sünnimärk, kas siis peaksin pöörduma naharasti poole, kuna esineb mitut erinevat värvi? Minu arust värvuse poolest on moodustis otsast kogu aeg tumedam olnud.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Ilmselt tahtsite küsida, kas tegemist on ohtliku või ohutu nahamoodustisega? Enamik nahavärvi või helepruune näsasid intiimpiirkonnas kuuluvad healoomuliste nahamoodustiste hulka, kuid võib esineda üksikuid erandeid. Seetõttu soovitan kahtlaste nahamoodustiste korral alati pööörduda kindluse mõttes arsti poole, sest ilma nahamoodustist nägemata ei saa selle olemuse kohta midagi kindlat väita.
Lugupidamisega,
Kristi Abram