Valged laigud suguelundil 21.02.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on kohutav probleem, olen elanud sellega mõned aastad. Põhjus miks on salajas olnud, on kuna ma häbenen väga seda. Sain teada sellest lehest ja loodan, et saan mingit julgust ja abi! Ühesõnaga probleem tekkis mõned aastad tagasi, kui avastasin, et suguelundi peal on mingi imelik väike valge laik. Sain kuidagi ehmatuse ja tõmbusin endasse, aeg-ajalt on laike juurde tulnud, mõlemal pool puusal on väiksed laigud, ühel pool umbes 5cm, teisel natuke väiksem, on ka munanditel. Peenise peale tekkis hiljaaegu mingid väiksed punnid vms on naha all ja ka alguspunktis ja karvad on läinud ühest kohast valgeks. Ma ei tea, millega tegu on, ma kardan väga ja häbenen seda. Palun andke mulle tagasiside äkki oskate öelda, millega tegu, kui hullusti asi arenenud, kas elule on ohtlik. Tean, et pean minema arsti juurde, kuid lihtsalt ei julge palun aidake mind!

A.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Teie haiguse kirjeldust lugedes arvan, et kõige tõenäolisemalt on tegemist vitiliigo ehk laikpigmenditusega, mida esineb ligikaudu 1-2%-l inimestest. Valged laigud tekivad sellest, et mõnes naha piirkonnas kaovad ära pigmenti tootvad rakud. Põhjused on tavaliselt ebaselged, kuid mingit ohtu elule ei ole ja nakkav see haigus ka ei ole. Probleemid vitiliigo puhul ongi sageli just emotsionaalset laadi, kui inimene hakkab häbenema oma välimust. Arvan, et Teil oleks diagnoosi kinnitamiseks siiski mõistlik arsti juurde pöörduda, kes probleemi vilunud pilguga üle vaataks ja Teile nõu annaks. See oleks esimene väike samm oma murest üle saamisel.
Teile parimat soovides,
Kristi Abram