klamüüdia 17.01.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

olen oma mehega koos olnud 9 kuud. tal diagnoositi klamüüdia. mina ei ole selle aja jooksul olnud kellegi teisega peale tema vahekoras, tema väidab ka, et on mulle truu olnud. kas klamüüdia võis olla tal/mul juba varem? mõlemal meil oli enne teineteisega tutvumist kaitsmata vahekordi.

mis ohud on klamüüdia korral? on see raskete tagajärgedega haigus? mul mingeid sümtomeid ei ole, vahel on põiepõletikud. kas põiepõletik võis olla klamüüdiast põhjustatud?

mehele kirjutati välja tabletid ka minu jaoks. kas ma võin ravikuuriga alustada ja hakata võtma neid tablette, mida mehe arst välja kirjutas või pean minema naistearsti vastuvõtule, kes mulle oma tabletid määrab? naistearsti juurde on aga suur järjekord...

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kuna urogenitaalne klamüdioos võib pikka aega kulgeda asümptomaatiliselt (ilma vaevusi andmata),siis on väga raske määrata täpset nakatumise aega,mis Teie puhul võib tõepoolest jääda abielueelsesse perioodi.

Ravimata urogenitaalne klamüdioos võib anda tõsiseid tüsistusi kuni viljatuseni välja,mistõttu võimalikult varajane ja efektiivne ravi on äärmiselt olulised. Kui Teie abikaasa arst kirjutas Teile ravi, siis tuleks Teil otsekohe sellega alustada,sest vastasel korral võib Teie juba ravitud abikaasa saada Teilt uuesti nakkuse ja niisuguseid korduvaid (retsidiveeruvaid) haigushooge on juba tunduvalt raskem ravida.Arsti juurde uuringuteks võiksite igaks juhuks minna siis kui klamüdioosi vastane ravi on tehtud ja sellest on vähemalt kaks nädalat möödas.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Klamüüdia

Tere, selline küsimus! Olen oma neiuga koos elanud juba 6 kuud! Kõik enne Ok, kuid nüüd selgus et naisel klamüüdia! Mina pole kuskil ringi tõmmanud , tema ka mitte! KAs antud asjale on selgitust?

Vastas dr Heli Raudsepp

Millise analüüsiga klamüüdia diagnoositi? Oli see veri või günekoloogilises toolis võetud proov?

Loe edasi

klamüüdia

Kas klamüüdia nakkab ka oraalseksi kaudu.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võimalik. Klamüdioosi leviku kohta oraalseksi ajal on teaduslikus kirjanduses väga vähe andmeid.

Loe edasi

trihhomonoos

Kas klamüüdia ja trihomonoosi raviks kasutatakse ühte ja sama antibiootikumi: doxy - m radiopharm?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei kasutata. Doxycyclin on klamüdioosi raviks.

Loe edasi

klamüüdia

Kas geneetiliselt tehtud emakakaela uuringu vastust klamüüdia kohta saab 100% usaldada või on ka selle analüüsi juures võimalik nn vale-tulemus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kas Te peate geneetilise uuringu all silmas molekulaarseid meetodeid?

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi