suguhaigused 14.01.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

TereM 28 a."Tänu" juhuslikule vahekorrale nakatusin trihhomonoosi, klamüdioosi ja tripperisse. Tegin ka HIV teste- 3 päeva pärast võimalikku nakatumist, siis 3 nädala pärast ja viimase 2 kuud pärast võimalikku nakatumist. Pärast seda soovitas arst mul probleem unustada kuna "olen muidu terve ja tugev noormees". Olen teadlik, et "aknaperiood" võib kesta kuni 6 kuud. Kavatsen kindlasti mõne aja pärast testi korrata, et 100 % kindel olla.

Siit küsimus: Kui suur on tõenäosus, et test võib veel osutuda positiivseks?

Kas eelpool nimetatud kolm haigust ja nende ravi võisid kuidagi avaldada mõju "aknaperioodi" pikkusele?

Umbes 2 nädalat pärast võimalikku nakatumist esines köha, kõhulahtisus on esinenud vahelduva eduga 1. nädalast kuni praeguse hetkeni (3 kuud).

Arsti sõnul algul närvidest praegu antibiootikumide tarvitamise tulemusena.

Kui need nähud on tingitud HIV-ist kas siis testid oleks pidanud juba näitama.Aitäh.INIMESED - KASUTAGE KAITSEVAHENDEID!!!!!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui kahe kuu möödudes peale kahtlast vahekorda on analüüsid HIV-viiruse esinemise suhtes olnud korras, siis suure tõenäosusega pole nakkust toimunud. Mis puutub klamüdioosi, trihhomonoosi ja gonorröa ravisse, siis nende infektsioonide põhjustajateks on mikroobid, mistõttu need infektsioonid nõuavad antimikroobset ravi ja seetõttu ei mõjuta see ravi HIV-viiruse arengut. Teil esinev kõhulahtisus võib olla tingitud antibiootikumide tarvitamisest, mistõttu soovitan selle vastu tarvitada Gephiluse kapsleid.

Igaks juhuks soovitan Teil teha uuring HIV-viiruse esinemise suhtes ka veel siis kui võimalikust nakatumisest on möödas kolm vähemalt kuud, sest selle infektsiooni puhul pole kõrgendatud ettevaatus kunagi liiast.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

suguhaigused

Tahaksin teada, kas suguhaiguse kahtluse korral võetud günekoloogilise prooviga uuritakse kõigi suguhaiguste olemasolu võimalikkust?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Iga sugulisel teel leviv patogeen nõuab vastavte uuringute tegemist just selle konkreetse patogeeni suhtes. Mida Te mõtlete tavalise günekoloogilise proovi all?

Loe edasi

suguhaigused

kuna suguhaigused peaks tähendama et haigused levivad sugulisel teel, siis küsin et kas masturbeerimisel võib tekkida suguhaigus, kui ma pole elu sees kellegagi vahekorras olnud. Mul on peenise otsa pool ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Valged täpid suguelundil ei pruugi olla ilmtingimata mõne suguhaiguse tunnuseks, tegemist võib olla ka näiteks nahas olevate näärmete suurenemisega vastavas piirkonnas.
Kätel olevad sügelevad "punnid" ...

Loe edasi

suguhaigused

Tere, mul on selline probleem, et kas võib olls tegemist suguhagusega, kui tupe ava juures on mõlemal pool 2 mädast laiku...ja urineerimisel on hästi valus tunne?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võib küll.

Loe edasi

suguhaigused

kas suguhaigused levivad ainult sugulisel teel või muul moel ka?ja kas tegemist võib olla suguhaigusega kui välissuguelundite piirkonnas esineb sügelust ja sinna on tekkinud selised haavakesed mis on valusad?

Vastas dr Heli Raudsepp

Suguhaigused levivad sugulisel teel. Ainus sugulisel teel mitteleviv haigus, mis selliseid sümptoome võib tekitada, on kandidoos. Soovitan pöörduda kas nahahaiguste arsti või günekoloogi vastuvõtule.

Loe edasi

suguhaigused

Kas suguhaigusesse (nt. klamüüdia) on võimalik haigestuda ka ujulates ujudes ja kogemata ujula vett alla neelates?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei ole võimalik. Suguhaigused nakkavad, nagu nimigi ütleb, sugulisel teel.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi