On tekkinud punnid naba alla 22.06.10 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 17 aastane ning on tekkinud punnid naba alla umbes 3-4 kuud tagasi ja selle ajaga on neid natuke juurde tulnud... mõni punn on suurem mõni aga väiksem. Meenutavad natuke mädapunni. Ise alguses ei pannud tähele kuid nüüd on kole vaadata sest neid juurde tulnud ja tahaks nendest lahti saada... Iseenesest nad ei sügele ega midagi...Vahepeal hakkavad nad just kui ära kaduma ja siis mõni päev hiljem on nagu suuremaks tagasi paisunud... Põhjus miks polnud ennem arsti juurde pöördunud mõtlesin, et see on tavaline ning nad kaovad ise ära mingi aja pärast. Sooviks abi nende punnide eemaldamiseks :)

Arst vastas:

dr Karin Hussar

Dermatoveneroloog

Tere,

soovitan teil nahaarsti poole pöörduda. Arvestades Teie kaebuseid ja lööbe kirjeldust, võib tegu olla viirustest põhjustatud nahahaigusega (kas nakkavad molluskid või HPV infektsioonist tingitud - löövet peab nägema!). Konkreetse diagnoosi ja ravisoovitused määrab Teile arst vastuvõtul.

Lugupidamisega,
Karin Hussar