Kotid silma all 04.01.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Ma ei tea, kas ma esitan küsimuse õigele arstile (selles mõttes, et ei tea, millise eriala arsti kompetentsi antud küsimus kuulub). Olen juba 15 aastat suitsetanud. Vahepeal ei suitsetanud 3 aastat. Samuti ei tarbinud alkoholi. Viimasel ajal on mul silmaalused tumedamaks läinud ning tekkinud kortsud ja läinud kergelt kotti. Ise arvan, et tegemist on suitsetamisest tingitud tagajärgedega. Kas suitsetamine mõjub näonahale, ja kuidas? Olen 35-aastane mees.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Suitsetamine mõjub tõepoolest nahale halvasti-nahk näeb vanem välja kui mittesuitsetajal. Kui soovite siin midagi korrigeerida, tuleks võtta ühendust plastilise kirurgia spetsialistidega.