Solaariumist alleriline reaktsioon 18.12.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Oleks selline probleem, et käisin eelmisel päeval solaariumis (ajalist ülepäevitamist ei olnud), kuid järgmise päeva pärastlõunaks nahk sügeles kohati ja oli paistes (väikesed kupukesed) ja punetas. Kas see võis olla solaariumist või olla põhjustatud toidust? Üldiselt toidule allergiline ei ole, v.a kui just väga palju magusat ei ole söönud, aga seda sel perioodil polnud. Enne päevatamist kasutasin Australin Gold solaariumi päikesekreemi.

Korra kui suvel oli putukahammustuse puhul allergiline reaktsioon, siis võtsin Zyrtecit ja neid on järgi hetkel. Võtsin just ühe, loodetavasti tegin õieti, sest tundub, et on allergiline lööve.

Ehk oskate kuvatud info põhjal nõustada?

Ette tänades,

Marika

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Esineb nn. kuumusest ja ka higistamisest tingitud väikesekublaline nõgeslööve e. urtikaaria. Arvan, et just üks neist või kombineeritud teil oligi.

Zyrtec on õige valik. Kahjuks ei saa ma teile solaariumis käimist enam soovitada.