naine 28 27.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 28 aastane ja kohtuva nahaga juba mitmeid aastaid. Arvan, et mul on mingi nahahaigus, ehkki arst soovitas claritini tabeltte süüa, allergia vastaseid. Ehkki allergia on mul ainult sulgede vastu. lõuapiirkond on alatasa mingeid ebameeldivaid punne täis. Tahtsin küsida seda, et kas sel juhul süüa pärmi või pärmikapsleid või vastupidi just ei tohiks. Võtsin hiljuti spirulina vetika tablette, kuna ajakirjas soovitati, et see aitavat lõual olevatest vistrikest lahti saada. Aga mul on neid ka mujal(rinnal, õlanukkidel, seljal). Ja veel-kas solaarium sobib sel juhul või mitte. Kunagi võtsin solaariumi, ju siis olid vanad lambid, igatahes nahk läks siis küll veel hullemaks. Paluks abi!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie kirjelduse alusel on põhjust arvata aknet. Akne ei ole ainult mitte puberteediealiste haigus vaid võib kesta vähesel hulgal inimestest kuni 40 eluaastani. Aknet tuleks kindlasti ravida, kui see pöhjustab ebameeldivat enesetunnet. Selleks,et määrata Teile kõige sobivam raviskeem, peaks Teie nahka nägema. Pärmikapslitest ei ole mõtet efekti loota. Solaariumil puudub otsene raviefekt akne puhul, pigem võib ta pisut maskeerida löövet ja tekitada petlikku tunnet akne paranemise osas.

Mis puudutab allergiat sulgede vastu, siis allergianähtudena on sel puhul tavaliselt esiplaanil allergiline nohu, allergiline köha või astma.