klamüüdia 11.12.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen abielus naine (25 a) ja 2,5 aastase tütre ema. Mul diagnoositi klamüüdia. Ometi tean, et ei mina ega minu abikaasa pole kõrvalehüppeid teinud. Asi on nii tõsine, et siin pole lihtsalt mõtet valetada (eelkõige endale). Oleme aga käinud palju ujumas ja ühissaunades. Istumise all oleme hoidnud rätikuid (kuhi hiljem oleme kuivatanud). Samuti käisime reisil, ööbisime hirmus mustas ja räämas hotellis. Kui ise järele mõelda, siis vaevused tekkisidki mul paar nädalat peale reisil käimist. Mind huvitab, milline tõenäosus on mujalt saada ja kus võib nakatudad klamüüdiasse (peale vahekorra).

Kui arst mulle diagnoosi teatas, sain sellise shoki, et ei tabanud eriti midagi küsida. Ma ei tea millised tagajärjed võivad mul tekkida. Kas klamüüdia võib tagasi tulla iseenesest? Kuidas see mõjutab lastesaamissoovi (esimese rasestumisega oli probleeme ning rasedaks jäädes olin neli esimest kuud säilitamisel)? Kui suur vahe peaks oleme peale haigestumist enne, kui rasedaks jääda? Mis muud tüsistused üldse olla võivad? Kas klamüüdiat ka vereproovist saab välja lugeda? Kuidas ma saan olla kindel, et pärast ravi olen terve?Kõige suurem mure aga on, et olen lapsega igapäev käinud koos vannis. Me oleme koos käinud saunas ja ujumas. Magame sageli koos üksteise kaisus. Kas on mingi tõenäosus olemas, et ka tema võib olla nakatunud? Kuidas saaks vajadusel üldse nii väikest last uurida? Kui ta võib olla nakatunud, siis millised tüsistused temal olla võiks.Mul on klamüüdia olnud neli kuud (ilmselt). Vaegused tekkisid küll suhteliselt kohe, aga siis olid need nii väikesed. Ma "kirjutasin" vooluse ja valu külmetusele. Tavaliselt on mul iga pisimagi külmetuse tagajärjel voolus ning valud. Kui aga valud lõid selga (neerude piirkonda) ja voolus tugevnes ning men.tsükkel nihkus paigast 1,5 nädalat, panin ennast arsti vastuvõtule kirja.Kust saaks üldse informatsiooni klamüüdia kohta (kui oma günekoloog on hõivatud)?Lugupidamisega, Evelin

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud Evelin!

Urogenitaalne klamüdioos kuulub sugulisel teel levivate haiguste hulka, mis tähendab, et see haigus levib seksuaalkontakti kaudu. Kuna varasematel aastatel kasutati urogenitaalse klamüdioosi diagnoosimiseks üsna ebatäpseid uuringumeetodeid, samas aga võib nimetetud haigus kulgeda pooltel juhtudel asümptomaatiliselt, siis on võimalik, et Teie või Teie partner olite nakkuse saanud enne omavahelise kooselu algust, aga seda polnud lihtsalt varem avastatud.

Urogenitaalse klamüdioosi kohta saate lugeda selles samas internetiportaalis avaldatud raamatus sugulisel teel levivate haiguste kohta. Kui Teil on küsimusi, mida selles raamatus ei käsitleta, siis oleks küll mõtekas tulla arsti vastuvõtule.

Lugupidamisega,Airi Põder

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Klamüüdia

Tere, selline küsimus! Olen oma neiuga koos elanud juba 6 kuud! Kõik enne Ok, kuid nüüd selgus et naisel klamüüdia! Mina pole kuskil ringi tõmmanud , tema ka mitte! KAs antud asjale on selgitust?

Vastas dr Heli Raudsepp

Millise analüüsiga klamüüdia diagnoositi? Oli see veri või günekoloogilises toolis võetud proov?

Loe edasi

klamüüdia

Kas klamüüdia nakkab ka oraalseksi kaudu.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võimalik. Klamüdioosi leviku kohta oraalseksi ajal on teaduslikus kirjanduses väga vähe andmeid.

Loe edasi

trihhomonoos

Kas klamüüdia ja trihomonoosi raviks kasutatakse ühte ja sama antibiootikumi: doxy - m radiopharm?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei kasutata. Doxycyclin on klamüdioosi raviks.

Loe edasi

klamüüdia

Kas geneetiliselt tehtud emakakaela uuringu vastust klamüüdia kohta saab 100% usaldada või on ka selle analüüsi juures võimalik nn vale-tulemus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kas Te peate geneetilise uuringu all silmas molekulaarseid meetodeid?

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi