Suguhaiguste kontroll 11.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on viimastel aastatel väga sageli olnud põiepõletik. Seda on ka ravitud aga tuleb pidevalt tagasi. Ise kahtlustasin, et võib olla seotud mõne suguhaigusega, kui muid kaebusi mul polnud. Ükski perearst, kes mul põiepõletiku ravi määrasid ei pidanud hoolimata minu arvamusest vajalikuks mingeid lisaanalüüse. Omal algatusel läksin Lasnamäe tervisekeskusesse tasulisele vastuvõtule (kuna tasuta vastuvõtu järjekord on paarikuine) günekoloogi juurde sooviga end võimalike suguhaiguste suhtes kontrollida. Esmalt hurjutati mind, et haigekassal pole raha raisata, et lihtsalt niisama igaüht kontrollida, kui mingeid kaebusi ei ole. Siis nõustuti analüüse tegema tingimusel, et need ise kinni maksan. Mükoplasma ja ureaplasma analüüsid olid positiivsed, samuti leiti trihhomonoos ja vaginoos. Kas oskate soovitada, kus ja kuidas oleks edaspidi võimalik oma tervist normaalselt kontrollimas käia? Kuna maksan mitukümmend tuhat krooni aastas haigekassale peaks olema ju mingi koht, kus oma tervist kontrollida saan ilma sümptomeid välja mõtlemata - nagu kirjandusest olen lugenud, kulgevadki paljud suguhaigused väga väheste vaevustega.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud küsija!

Teil on õigus - paljud sugulisel teel levivad infektsioonid kulgevad tõepoolest kas täiesti ilma kaebusteta või väga väheste vaevustega. Mis puutub Teie varasematesse pöördumistesse erinavatesse meditsiiniasutustesse, siis pole minu asi Eesti tervishoiu süsteemile diagnoosi panna. Ainsa soovitusena julgen kutsuda Teid enda vastuvõtule SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Nahahaiguste Kliinikus, kus saan Teile tehe kõik vajalikud analüüsid haigekassa arvelt.