UREAPLASMOOS 07.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere !

Oleme partneriga ravinud seda haigust kaks aastat, meie suhte algusest peale. Tarvitanud mitmeid ravimeid ja peale ravijärgset negatiivset analúúsi ilmneb haigus taas kahe kuu pärast. Me kumbki ei ole teineteist petnud, see haigus on muutunud krooniliseks. Arstidelt on saadud erinevaid arvamusi, kuid siiani on asi ikkagi väga segane.

Kui see haigus on krooniline, kas siis on úldse lootust, et seda saab välja ravida ja kas seda haigust vóib póhjustada ka meie organismis miski muu?

Mulle on öeldud, et mónedele naistele see haigus vóibki jääda, aga kas ma siis ei nakata uuesti oma partnerit?

Kuidas on see seotud laste saamisega, úks arst on mulle öelnud, et see ei takista laste saamist, aga kui see on krooniline, kas see ei vói siis lapsele kaasa súndida, peale selle olen ma pidevalt antibiootikume tarvitanud.

Tänan!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Normaalsetel, tervetel naistel (60%) ja meestel võib Ureaplasma urealyticum kuuluda genitaaltrakti normofloora koosseisu põhjustamata mingeid vaevusi ja nõudmata mingit ravi. Tavatingimustes normaalse mikrofloora hulka kuuluvad mikroobid võivad aga hakata organismi vastupanujõu alanedes vohama, rünnates suurenenud kontsentratsioonis organismi kui ehtsad haigustekitajad ja põhjustades põletikulisi protsesse nii naiste kui ka meeste urogenitaaltraktis.

Niisugusel puhul on ravi näidustatud.Seega- Ureaplasma urealyticumi kaotamine genitaaltraktist ei saa olla mitte kellegi eesmärk,kuna tegemist on normofloora osaga.Ravi tuleb teha ikka ja ainult siis kui see mikroob on muutunud patogeeniks (haigustekitajaks) ja põhjustanud põletikulisi protsesse konkreetsel patsiendil.