kondüloomid 03.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline küsimus, käisin günekoloogi juures ja tehti kondüloomide kõrvetust. Arst ütles, et nüüd ei tohi pikka aega vahekorras olla ja 1 kuu ka tampoone kasutada? Olen kuulnud aga, et tohib küll. Mis siis tegelikult võib? Arst on mul selline vanem ning ei taha üldse meelsasti mu küsimustele vastuseid anda, seega pole kelleltki küsida ka. Millest muust peaks veel peale kondüloomide kõrvetamist teadlik olema?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Meditsiinis pole kahjuks nii. et kõikidele küsimustele saab alati anda ühese vastuse - kõik oleneb konkreetsest patsiendist ja temal esinevast haigus-

juhust. Uskuge mind - pole olemas kahte täiesti ühesugust haigusjuhtu! See-

tõttu ei saa ka nn.üldiselt kehtivaid tõekspidamisi laiendada alati igale üksikule haigusjuhule eraldi, mis tähendab, et Teil tuleks oma günekoloog soovitusi järgida.Tal pidi nende soovituste andmiseks olema kindlasti põhjus.

Kui Te aga leiate, et Teie günekoog ei soovi Teie küsimustele vastata ja Teil pole temaga piisavalt head kontakti, siis - Eestis on igal patsiendil õigus endale arsti valida ja häid tulemusi saavutatakse eelkõige siis, kui patsient oma arsti usaldab.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

kondüloomid


Tere!
Mul diagnoositi kondüloomid ja saan ka ravi. Mida ma edaspidi peaksin oma elus seoses nendega silmas pidama? Eriti mis puudutab seda, et ma kedagi ei nakataks!

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Teravad kondüloomid on nahal esinevad healoomulised moodustised, mis tavaliselt alluvad väga hästi ravile. Nagu iga viirushaigus, võivad ka teravad kondüloomid korduda. Kui nahal vastavaid moodustisi ...

Loe edasi

Condyloma


Tere,

mis on condyloma ja millisel kujul ta avaldub naistel.

Aitah

Vastas dr Heli Raudsepp

On olemas laiad ja teravad kondüloomid. Laiad süüfilise korral ja teravad HPV viiruse korral. Mõlemad on sugulisel teel edasikantavad. Teravad kondüloomid kujutavad endast nahanäsakesi. (ilmselt Te neid ...

Loe edasi

Kondüloomid

Kui kaua ei tohi pärast ravi vahekorras olla? Ravi kodune Wartec tootega.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kui teravad kondüloomid on täies ulatuses eemaldunud, siis pole mingit vajadust vahekorrast hoidumiseks.

Loe edasi

Kondüloomid

Kuidas diagnoositakse kondüloome, milline on efektiivseim ravi ja kuidas mõjutab see haigus järglaste saamist, mõtlen siin seda, et kui haigus on varajases staadiumis avastatud ja ravitud?

Kuidas ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Marko!
Loomulikult on võimalik ka endal ise teravaid kondüloome diagnoosida kui teada kuidas nad täpselt välja näevad.
Aga loomulikult pole mitte igasugused moodustised nahal teravad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi