probleemne näonahk ja solaarium 21.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 21-a. neiu. Aastaid olin hädas aknega - olin käinud kosmeetiku juures, muretsenud tema soovitatud kalleid kreeme, proovinud kõikvõimalikke puhastusgeele ja aknevastaseid näopuhastustoonikuid, kuid paremaks ei läinud, nahk hakkas hoopis kestendama. Sügisel käisin nahaarsti juures ning sain esimest korda abi. Nimelt hakkasin kasutama ja kasutan siiani kreemi Aknefug-Oxid-Mild 3%. Kui varem oli mu näonahk pidevalt põletikulisi vistrikke täis, siis juba ca kuu aja möödudes oli näonahk märgatavalt paranenud ning effekt kestab siiamaani. Küsimus on aga selles, et sooviksin käia solaariumis, kuid kreemi infolehel oli märge, et hoiduma peaks intensiivse päiesekiirguse (UV-kiirguse) eest. Kas peaksin siis loobuma mõttest solaariumisse minna või piisab sellest kui solaariumipäeval kreemi mitte kasutada või peaksin vahetama kreemi mingi teise toote vastu, millega on lubatud päevitamine.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Intensiivse päikesekiirguse eest peaks hoiduma vahetult peale kreemi kasutamist. Soovi korral solaariumis käia tasuks Acnefug oxid mild-i kasutada vaid õhtuti.

Teie puhul jääb silma, et olete seda ravimit kasutanud juba pea pool aastat. Akneravimite parima toimivuse tagamiseks on soovitatav ravimit vahetada iga 4-6 kuu järel. Seetõttu soovitangi pöörduda nahaarsti vastuvõtule ravi muutmiseks.