B-vitamiini süstid? 01.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 30-aastane kahe lapse ema, hädas follikuliidi ja aknega. Lisaks on mul veel selline "paks" nahk - vähemalt kaks korda päevas peab kreemitama. Mured kestavad juba ca 14 aastat, allergiatestid tehtud ja allergiat ei ole. Käesoleva aasta augusti alguses olin nahahaiglas, kus sain raviks B-vitamiini ja kaltsiumi süste. Ravi kestis 10 päeva ja peale seda oli nahk 2 kuud täiesti põletikuvaba. Tasapisi tulid aga punnid tagasi, kuigi teen kõike arsti ettekirjutuse järgi ( jalgadele-kätele Cutivate, näole Dalacin ja Skinoren, polüvitamiinid ja kalamakasaõli iga päev, Essex- ja Seba Med sarja kreemid).

Nüüd põhiküsimus: tean, et mu isal oli probleeme B-vitamiini omastamisega, ta käis iga 3 kuu tagant süste saamas ( tal olid neuroloogilised probleemid ). Kas äkki see võib olla miskit moodi pärilik? Äkki oleks mul ka suurem kasu süstidest? Peale nahahaiglas saadud ravi olin lisaks tervenenud nahale ka tunduvalt rahulikum. Kes ja kuidas võiks kindlaks teha, kas mul sissevõetavatest vitamiinidest üldse on mingit kasu ja kas vajan vitamiinisüste?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Sellesse gruppi kuuluvad B1, B2, pantoteenhape, B6, PP e.niatsiin,B10 e. foolhape, B12 ja veel mõned. Tavaliselt nende vitamiinide defitsiiti organismis ei ole, kuid teatud tingimustes ( liigne suitsetamine, kohvijoomine, alkohol, maiustamine, intensiivne sportimine, stress) võib tekkida nende veeslahustuvate vitamiinide organismist väljauhtmine. Samas võivad B -vitamiinide vähesust organismis põhjustada teatud haigused ja mõningate ravimite tarvitamine. B-grupi vitamiinide tagavarad tervel inimesel on erinevad- näiteks B1 jätkub 1...2 nädalaks,B6-1...4 nädalaks, kuid B 12-1...3 aastaks jne.

Laboratooriumides on hakatud määrama nn. homotsüsteiini (amiinohape)sisaldust vereseerumis, mis võimaldab avastada vitamiinide vaegust kudedes juba siis, kui seerumis ei ole nende sisaldus veel vähenenud. Homotsüsteiini ainevahetuses osalevad B6, B12 ja foolhape. Neist 2 viimast on seerumis ka eraldi määratavad (määratakse aneemiate puhul). Teid huvitavad arvatavasti 5 alguses loetletud vitamiini -neid laboratoorselt ei määrata. Hüpovitaminoose määratakse ennekõike kliinilise sümptomatoloogia alusel.Huvi korral selle temaatika vastu võiksite lugeda J.Heinermani" Looduslike vitamiinide ja mineraalainete entsüklopeediat", kuid konkreetselt oma tervise küsimustes pidage nõu arstiga.Dermatoloog S.Liiv

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

nahahaigused

Tere. Mul selline probleem, et nina läheb pidevalt punaseks ja valuliseks. Just nagu oleks nina ise suur vinnipunn. Kuigi mujale vinne ei tule. Tavaliselt juhtub see nii peale sauna mõne päeva pärast. ...

Vastas dr Sirje Liiv

Tegemist on nahahaigusega ja teil oleks vajalik pöörduda nahaarsti poole.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi